You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Edward Barnes Spring 1948

1951

Edward Shortell

1939

Edward Taylor

1953

Edward Fischer

Electrical Engineering

1931

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Edward Simonin

1952

Edward McCafferty

Business Administration

1983

Edmund Royds

1937

Edmund Lapham

1942

Edmund Ryan

1932

Edgar Johnson

1956

Ed Fine
Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

Earle Combellack

Engineering

1940

Earl Damon

Liberal Arts

1945

E. Dill

1926

E. Bowditch Fall 1981
Dwight Bohaker

1978

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Douglas Connors

1973

Donald Solomon

1967

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Donald Owen

BS Business Administration

1960

Donald Chase

1956

Donald Stickles

Chemical Engineering

1948

Donald Woods

1937

Donald Sullivan
Donald Denault

Engineering

1951

Donald Turner

Liberal Arts

1958

Donald Conway

Liberal Arts

1951

Donald Bean

1935

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Donald Lloyd

1939

Donald Macbrien

1934

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Donald Meyer

Civil Engineering

1989

Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Dennis Doyle

Business Administration

1970

David Scarbeau

Industrial Engineering

1970

David Doyle

Civil Engineering

1967

David Beshara

Engineering

1958

David King Fall 1966
David Ellis

1936

David LaBrecque

1970

David Morrissey

Electrical Engineering

1942

David Conlon

BS Business Administration

1970

David Carberry 1989

Mechanical Engineering Technology

1991

David Teall

Business Administration

1966

David Parsons

Business Administration

1966

David Huston

Mechanical Engineering

1952

David Remsen

Education

1967

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

David Morrison Spring 1984

BS Business Administration

1987

David Goldstein Fall 2005

Computer Science

2010

David Cameron

1953

David Pillsbury

Business Administration

1958

David Standley

BS Civil Engineering

1921

David Farragher Winter 1982

BS Political Science

1986

David Malakh Fall 2019
David Lemasa Winter 1995

Criminal Justice

1998

David Semenza

Liberal Arts

1971

David Fickenger
David Ballou

1949

David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Darren DeBourke Winter 1993
Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Daniel Clark Winter 1997

BS Business Administration

2001

Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Daniel Osborn

BS Electrical Engineering

1962

Daniel McDonald
Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

Daniel Allen

Civil Engineering

1932

Daniel Scioletti
Daniel Abunaw Fall 2006

Economics

2015

Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Daniel Frost

1926

Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Daniel McDonald
Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Daniel Doppstadt Fall 2009

History

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Dana Picillo

1978

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

D. Rogers Fall 1968
Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

Cyril Medabalimi Spring 2018

BS Bioengineering

2021

Curtis Jerauld Spring 1968

Chemical Engineering

1972

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Craig Magrone Winter 1995

Criminal Justice

1999

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Corey Litchfield Fall 1990

BS Business Administration

1995

Constantine Zudak

1935

Conor Lyons Spring 2012

MS Applied Physics

2016

Collin Anderson Fall 2019

BS Psychology

2023

Colin Campbell Fall 1983

BET

1985

Cole East-Hawkins Fall 2009

Chemical Engineering

Coburn Richardson

1931

Clinton Phy

1957

Pages