You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Brian Panek Spring 2013

BS Business

Did not graduate. Dropped out.

Brian Guzman
Brian Mulroe

Mechanical Engineering

1989

Brian Guzman Spring 1999

Business Administration

2003

Brian McCaffrey

Business Administration

1999

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Brian Conroy Fall 2005

Engineering

2010

Brian Curtin

BS Business Administration

1973

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Brother Borrows
Bruce Hamill

1964

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Bruce Noel
Byron Wiederkehr

1936

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

C. Fryberg

1964

Calum Boone Spring 2019
Carl Godfrey

1926

Carl Healy

1964

Carl Eurenius

1934

Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

Carlos Garcia Fall 2013

Political Science

2016

Carlton Hathaway
Carlton Bennett

1952

Carlton Gibson

1966

Carlyle Johnson

1932

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Casey Durkin Spring 2013

Journalism

Did not graduate

Chaplin Tyler

1920

Charles Bordeau

1953

Charles Hillis
Charles Curtin

1968

Charles Abend

1942

Charles Smith

1967

Charles Nelson
Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Urlass

1938

Charles Ford

1941

Charles Grant

1973

Charles Hunt

1939

Charles Clerkin Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Charles Tongue

1942

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

Charles Patterson

1942

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Charles Tierney
Charles Brown

1930

Charles Cooke

1928

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Chester Milewski

1938

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Chris Uden
Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

Chris Simeone Fall 2000

Criminal Justice

2005

Christian Hockey Fall 2006

Arts and Sciences

2012

Christian Evans Fall 2017

BS Health Sciences

2021

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Christopher Visocchi Fall 1997

Finance

2001

Christopher Kitchin Fall 2000

BS Architecture

2005

Christopher Grasso Spring 2013

BA International Affairs

2016

Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Clinton Phy

1957

Coburn Richardson

1931

Cole East-Hawkins Fall 2009

Chemical Engineering

Colin Campbell Fall 1983

BET

1985

Conor Lyons Spring 2012

MS Applied Physics

2016

Constantine Zudak

1935

Corey Litchfield Fall 1990

BS Business Administration

1995

Craig Magrone Winter 1995

Criminal Justice

1999

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Craig Andree

Liberal Arts

1976

Curtis Jerauld Spring 1968

Chemical Engineering

1972

Cyril Medabalimi Spring 2018

BS Bioengineering

2021

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

D. Rogers Fall 1968
Dana Picillo

1978

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

Daniel Clark Winter 1997

BS Business Administration

2001

Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Daniel Scioletti
Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Daniel McDonald
Daniel Frost

1926

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

Pages