You are here

Alumni

First Name Last Namesort ascending Pledged Major Year
Herbert Tiffany

1931

Charles Tierney
Joseph Tierney

1937

Garry Tice Fall 1982

Acounting

Robert Thorpe

BS Engineering

1947

Otis Thorndike

1935

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Roland Theroux

1966

David Teall

Business Administration

1966

Edward Taylor

1953

Matthew Taylor

1947

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

James Taylor

1966

Wayne Tatro

1966

Mark Tankell
Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Robert Tabor

1947

Joseph Sylvester

1928

Allen Swenson

BS Business Administration

1964

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

Kenneth Sutton

1959

Robert Surprenant

Business Administration

1964

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Thomas Sunborg

1940

Michael Sumner

1971

John Sullivan

Engineering

1967

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Donald Sullivan
Gerald Sullivan
Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

William Sullivan

1961

Leon Sudrabin

1936

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

James Stretton

BS Business Administration

1978

William Stratton

1930

S. Stranaham
Samual Strahan
Matthew Stowe Fall 2000

Computer Science

2005

Scott Story

1973

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Donald Stickles

Chemical Engineering

1948

Robert Stewart Spring 1960

Business Admin

1964

Robert Stevenson
Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Jefferey Stevens Fall 1999

Criminal Justice

2004

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Spencer Stein Winter 2004
Jonathan Starke Winter 2004

Political Science

2008

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Winslow Stahle

1929

Michael St.Germain Spring 2007

Business Administration

2011

Michael St.Germain Spring 2007

BSBA Finance

2011

Gary St. Hilaire Spring 1992

Mechanical Engineering

1997

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

William Squillace

Bouve College

1970

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Myron Spencer
Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Roger Spafford

1931

Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Walter Sorrow
Kevin Sorgi

Education

1970

Finn Sorensen
George Sorensen

1937

Harold Somerville

1931

Donald Solomon

1967

Paul Solberg

Business Administration

1964

Kenneth Sobocinski

1977

Kenneth Sobocinski Fall 1973

None

Did not

William Smith
Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

James Smith

Business Administration

1963

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

William Smith
Charles Smith

1967

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

Andrew Smiley Fall 2015

Political Science & Economics

2020

Thomas Sly

Computer Science

1985

John Skendall

Industrial Engineering

1935

Noah Skelton Spring 2019
William Skelding

Chemical Engineering

1973

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Edward Simonin

1952

Chris Simeone Fall 2000

Criminal Justice

2005

Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

John Siegelman

BS Business Administration

1967

Pages