You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort descending Year
John Linbloom
Leon Hall

1941

Philip French

1974

William Center

1944

Ken Potter

198x

Thomas Hollis

1941

Alvah Hoyt

1932

Edwin O'Connor

1931

William Harding
John Gallagher
Harold Garrison
John Sharp

1941

John Clifford

1949

Raymond Richardson

1929

Vernon Padham

1929

Robert Tabor

1947

Carl Healy

1964

Lester Meserve

1932

Harry Daw

1959

William Paxton

1930

Philip Mandel

1969

Robert Dennis

1929

Thomas Hughes Spring 2019
Dwight Bohaker

1978

Harold Somerville

1931

Stephen Lewis
D. Rogers Fall 1968
John Andrews

1934

Henry Hendall

1946

Howard Pierce

1921

John Burgess
Myron Spencer
Francis Carroll

1924

Henry Kazanowski

1948

Edward Ball

1965

Arnold Hillier

1941

James Woods

1956

Chaplin Tyler

1920

Orville Lindsay

1932

Daniel Frost

1926

Thomas Scott

1934

Edward Cernika
John Kilbourne
Frederick Pratson

1959

Robert Bartlett

1941

Peter Woloschuk
John LaBelle

1932

Michael Sumner

1971

John McNallis
Ralph Bernard

1957

Walter Fife

1953

Linus Aldrich
Allen Cohen
Albert Ridinger

1977

William Schall Winter 1981
James Iroy

1942

Barry Paine

1936

Mark Tankell
Kevin Dawson

1958

Roger Gilbert
Harold Moore
James Denton

1935

Richard Bolender
Finn Sorensen
Ralph Rollins

1938

Herbert Hearty

1924

Francis Heran

1987

John Connolly

1979

Matthew Wojtowicz Fall 2017
Leighton Corliss

1937

Robert Stevenson
Ray Banks

1945

Richard Hopkins

1954

Bruce Noel
S. Stranaham
Edward Danahy

1956

O. Pullen

1943

Arthur Bastain

1947

Harold Uprandy
James McLoughlin

1965

Constantine Zudak

1935

Joseph Zeller
David LaBrecque

1970

Arthur Liefke Fall 1964

Didn't graduate

John Fagan Winter 1964
Edward Debery

1947

Thomas King Fall 1970

1975

Leroy Filmore
Jack Coleman
Leonard Riker
Robert Whalen

1970

Charles Tierney
Brother Borrows
Charles Bordeau

1953

Edmund Royds

1937

William Butler

1934

Peter Arnold

1974

Bernie Randklev
Partick Burns

1971

Pages