You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort descending
Raymond Rich
Harry Meier
Donald Sullivan
Lyndon Patrie
Carlton Hathaway
Ashton Bullard
Calum Boone Spring 2019
Mike Carbico
Rick Bourne
Richard Porter
Stanley Naugh
Ralph Joyce
John Leighton
William Donoghue
Gerald Driscoll
Raymond Senecal
Eric Gerney
Horace Malfa

BS Chemistry

Jason Serpe Spring 2019
Daniel Scioletti
Charles Nelson
August Friensehner
Richard Cerni
Unknown Pratcor
Scott Katzelnick Spring 2006
Mark O'Quinn
Daniel McDonald
B. Tyler
John Linbloom
James Daley
William Harding
Harold Garrison
Robert Benoit
Alex Pan Spring 2019
Robert Carter
Stephen Lewis
Daniel Doppstadt Fall 2009

History

Richard Anton
Chris Uden
Samual Strahan
Paul Filkins
John Kilbourne
Peter Woloschuk
Frank Laurino

Criminal Justice

William Schall Winter 1981
Roger Gilbert
Garry Tice Fall 1982

Acounting

Evan Lynch
John Caswell
Thomas Senecal
Matthew Wojtowicz Fall 2017
Alexander McNicol
Ed Fine
William Smith
Jonathan Royer Fall 2004
Joseph Zeller
Walter Sorrow
Jeffrey Schake
Samir Elhelw
Robert Ashley
Bernie Randklev
Al Wilson
R. Gosselin
Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

George Mallion

1920

Ralph Lewis

1920

Chaplin Tyler

1920

Arthur Hawes

1920

Stanley Waugh

1920

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Walter Kennedy

1921

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Howard Pierce

1921

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Gilbert Perry

1921

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Pages