You are here

Alumni

First Name Last Namesort descending Pledged Major Year
Brandon Hresko Fall 2018

BS Business Administration

2022

Thomas Hughes Spring 2019
Harry Hughes

1937

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Sean Hughes Spring 2005

Criminal Justice

2009

Kenneth Hume

Business Administration

1971

Charles Hunt

1939

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

David Huston

Mechanical Engineering

1952

Kevin Hutchinson

BS Business Administration

1977

Robert Hyldburg

1981

William Iacuessa

Chemical Engineering

1969

Matthew Iadone Fall 2004

Business Administration

2009

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Astor Igidbashian

Engineering

1949

Alfred Ingham

Business Administration

1966

James Iroy

1942

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

John Jacoby Spring 2015

Behavioral Neuroscience

2020

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Gregory Jarbeau Fall 2001

Electrical Engineering

2005

William Jennings

1968

Curtis Jerauld Spring 1968

Chemical Engineering

1972

Robert Johnson

1964

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Gordon Johnson Fall 1972

BS Business Administration

1977

Edgar Johnson

1956

Carlyle Johnson

1932

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

William Jones

1949

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Jason Jones Fall 2000

Computer Science

2005

Richard Jordan

Business Administration

1932

Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Ralph Joyce
Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Scott Katzelnick Spring 2006
Robert Kauffunger Winter 1958

Civil Engineering

1963

Henry Kazanowski

1948

Brenden Keating Winter 2004

Political Science

2007

James Kehoe
Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Henry Kendall

1946

Walter Kennedy

1921

Michael Kennedy 1996

BA

2000

Joseph Kershaw

Business Administration

1956

Fredrick Kibble

Civil Engineering

1967

John Kiladis

Liberal Arts

1966

John Kiladis

BA Physis

1966

John Kilbourne
James Kilroy

1942

Allen King

Business Administration

1968

David King
Thomas King Fall 1970

1975

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

Christopher Kitchin Fall 2000

BS Architecture

2005

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Robert Knowlton

1944

Nathan Kocon Fall 2000

Business Administration

2005

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Eric Koscher Spring 2007

Biochemistry

2011

Ernest Kovacs

1962

Mark Kurcon

Business Administration

1991

Andrew Kwon Fall 2004
John LaBelle

1932

Richard Labelle

1962

David LaBrecque

1970

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Edward Lamb

1948

John Lambert

1975

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

Bernard Lannquist

BS Industrial Engineering

1967

Edmund Lapham

1942

Jonathan Lauck Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1995

Frank Laurino

Criminal Justice

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Kevin Lawler
Jeffrey LeBlanc Winter 1982

Criminal Justice

1983

William Lee Winter 1997

BS Business Administration

2001

John Leighton
David Lemasa Winter 1995

Criminal Justice

1998

Gregory Lemay

BS Industrial Engineering

1972

Harvey Lemovitz Fall 1966

BS Business Administration

1970

Michael LeVecque Fall 2008

Criminal Justice

2012

Ralph Lewis

1920

Stephen Lewis
John Liberty

1956

Matthew Lieberman Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Arthur Liefke Fall 1964

Didn't graduate

Herman Liehr

1930

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Franklin Lilley

Business Administration

1931

John Linbloom
Ronald Lindquist

Liberal Arts

1967

Pages