You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Richard Mood

Business Administration

1974

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Partick Burns

1971

William Malcolm
Obediah Gibson

Business Administration

1964

Harold Somerville

1931

Arthur Bastain

1947

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Everett Fieber

1930

Harry Hughes

1937

James Denholm

Lincoln College

1969

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

E. Dill

1926

David Pillsbury

Business Administration

1958

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Peter Morse

Business Administration

1961

Otis Thorndike

1935

Robert Carter
Henry McArdle

1943

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Myron Spencer
David Beshara

Engineering

1958

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Carl Healy

1964

Michael Forrest

1964

Thomas Scott

1934

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

George McKenna

1926

Charles Bordeau

1953

Franklin Lilley

Business Administration

1931

B. Tyler
Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

William Jones

1949

George Hall

Business Administration

1953

S. Stranaham
Henry Hendall

1946

John Cunningham

1968

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Alan Duffie

Chemical Engineering

1958

Paul Reed

1925

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Charles Hillis
James Daily

Business Administration

1964

William Ogonowski

1976

Harold Clarke

Business Administration

1949

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

August Friensehner
Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Peter Arnold

1974

Thomas Sunborg

1940

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Howard Barnes

1942

Carl Eurenius

1934

Albert Ridinger

1977

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Richard Hopkins

1954

Harry Daw

1959

Robert Dennis

1929

Mark Petersen

Computer Science

1984

Richard Cook
James Crump
Harold Moore
Wayne Tatro

1966

William Butler

1934

George Mallion

1920

Roger Gilbert
Finn Sorensen
Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

John Lambert

1975

Ralph Rollins

1938

Roger Squier

Civil Engineering

1925

James Hardy
Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Louis DiRopo

Business Administration

1956

William Pirzl

1948

Joseph Cowan

Business Administration

1970

John Caswell
Edward McCafferty

Business Administration

1983

Kenneth Hume

Business Administration

1971

William Goodhue

Chemical Engineering

1965

Daniel Allen

Civil Engineering

1932

Andrew Gregory

Business Administration

1990

Mark Weinker
Herbert Hearty

1924

Kenneth Foster

BS Business Administration

1969

David Semenza

Liberal Arts

1971

Gerald Doull

Mechanical Engineering

1957

James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

Walter Curley

Business Administration

1947

Bruce Noel
Donald Chase

1956

George McKewen

1924

Paul Borosavage

Criminal Justice

1979

Pages