You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort descending Year
Juan Gallo Spring 2013

BS Business/Marketing

2016

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Horace Malfa

BS Chemistry

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

William Chantrell Summer 1972

BS Civil Engineering

1976

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Jason Boudreau Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Keith Brockman Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Matthew Paquin Winter 1990

BS Civil Engineering

1993

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

William Borch Spring 2014

BS Communications

2018

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Noah Skelton Spring 2019

BS Computer Science

2023

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

John Courtney Spring 2019

BS Computer Science

2022

Arra Derderian Fall 2000

BS Computer Science

2005

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Joseph Donovan Spring 2014

BS Computer Science

2018

Benjamin Alonzo Fall 2019

BS Computer Science & Business Administration

2023

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

Matthew Ferber Spring 2017

BS Computer Science and Music Technology

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

Johan Gonzalez Spring 2015

BS Criminal Justice

2018

Samir Elhelw Spring 2019

BS Cybersecurity

2022

Matthew Wojtowicz Fall 2017

BS Data Science

2022

Justin Millar Spring 2017

BS Economics

2020

Gerald Driscoll Summer 1963

BS economics

1968

Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

William Gittes

BS Education

1969

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Pages