You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Joseph Donovan Spring 2014

BS Computer Science

2018

Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

William Borch Spring 2014

BS Communications

2018

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

William Chantrell Summer 1972

BS Civil Engineering

1976

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Matthew Paquin Winter 1990

BS Civil Engineering

1993

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

David Standley

BS Civil Engineering

1921

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Jason Boudreau Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Keith Brockman Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

Horace Malfa

BS Chemistry

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Juan Gallo Spring 2013

BS Business/Marketing

2016

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Michael Barbour Fall 2014

BS Business Administration/Economics

2018

Richard Moore

BS Business Administration, Marketing

1969

Calum Boone Spring 2019

BS Business Administration & Design

2023

John Gedaminski Summer 1972

BS Business Administration - Accounting

1975

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Matt Bradbard Fall 1995

BS Business Administration

2000

William Freestone 1962

BS Business Administration

1964

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

William Lee Winter 1997

BS Business Administration

2001

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Ronald Buchanan Spring 1993

BS Business Administration

1997

Shervin Zand Fall 2018

BS Business Administration

2022

Asher Diem Spring 1993

BS Business Administration

1996

James Stretton

BS Business Administration

1978

Thomas Connolly Spring 1961

BS Business Administration

1963

Kenneth Foster

BS Business Administration

1969

Joshua Boudreau Winter 1995

BS Business Administration

1999

Robert Milewski

BS Business Administration

1979

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Jack Madden Fall 2017

BS Business Administration

2021

Leonard Harten Spring 1963

BS Business Administration

1967

Paul Dietenhofer Fall 1970

BS Business Administration

1974

Harvey Lemovitz Fall 1966

BS Business Administration

1970

Ori Nahum Spring 2015

BS Business Administration

2019

John Curley

BS Business Administration

1948

John Siegelman

BS Business Administration

1967

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Pages