You are here

Alumni

First Name Last Namesort descending Pledged Major Year
Kushal Raval Spring 2014

BS International Business

2017

William Raybuck

1939

Laurence Redgate

Business Administration

1948

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Paul Reed

1925

Steven Reed Fall 1988

Bouve

1990

Jeremy Reger

BS Arts & Sciences

2003

Mathew Reilly Fall 1988

Marketing

1990

Jeffrey Reinfelder

BS Business Administration

1992

Viljo Rekola

Civil Engineering

1943

David Remsen

Education

1967

Raymond Rich
Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Raymond Richardson

1929

Coburn Richardson

1931

Albert Ridinger

1977

Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Leonard Riker
Jon Riley Spring 2011

Political Science

2014

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Willard Robinson

Business Administration

1966

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

D. Rogers Fall 1968
Thomas Rogers

1937

Brenden Roisin Fall 2009

Supply Chain Management

2010

Ralph Rollins

1938

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Michael Rones

Pharmacy & Associated Health

1990

James Rouse Fall 2018

BS Biology

2022

Edmund Royds

1937

Jonathan Royer Fall 2004
Richard Rubow

1971

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Edmund Ryan

1932

Jurgen Saggerer 1974

B Mechanical Engineering

1975

Sina Salehi Fall 2013

Psychology

2017

Sina Salehi Fall 2013

BS Behavioral Neuroscience

2017

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Michael Sanzone

1974

Walter Savage

1953

Michael Sayward Fall 2007

Premed Biochemistry

2011

David Scarbeau

Industrial Engineering

1970

Jeffrey Schake
William Schall Winter 1981
Louis Schall

Electrical Engineering

1942

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Robert Schneiderhan
Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Karl Schwartz Winter 1981

BS Electrical Engineering

1986

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Michael Schweitzer Fall 1999

Bus/MIS/Finance

2004

Daniel Scioletti
Thomas Scott

1934

Howard Sears

1932

David Semenza

Liberal Arts

1971

Raymond Senecal
Thomas Senecal
Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Jason Serpe Spring 2019
Anthony Sestito

1966

John Severens

1959

Stephen Sewell

1977

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

Keshav Sharma Spring 2018

BS Politics, Philosophy, & Economics

John Sharp

1941

Francis Shea

1932

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Younes Sherkat Spring 2014

Electrical Engineering

2018

Younes Sherkat Spring 2014

BS Electrical Engineering

2018

Alexander Sherys

1932

Edward Shortell

1939

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

John Siegelman

BS Business Administration

1967

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Chris Simeone Fall 2000

Criminal Justice

2005

Edward Simonin

1952

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

William Skelding

Chemical Engineering

1973

Noah Skelton Spring 2019
John Skendall

Industrial Engineering

1935

Thomas Sly

Computer Science

1985

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

Andrew Smiley Fall 2015

Political Science & Economics

2020

Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

James Smith

Business Administration

1963

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

William Smith
Charles Smith

1967

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Pages