You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Royal Collette Fall 1955

BS Business Administration

1959

Rudolph Fornell

1932

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Russell Williams

Engineering

1940

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

Ryan Dent Spring 2017

BS Marketing

2021

Ryan McGuire Fall 2018

BS Business Administration

2021

S. Stranaham
S. Foster
Salvatore Andolina Spring 1960

BS Union College (NY)

1972

Samir Elhelw Spring 2019

BS Cybersecurity

2022

Samual Strahan
Samuel Zlota Fall 2020

BS Computer Science

2023

Saverio Zuffanti

1934

Scott Katzelnick Spring 2006
Scott Story

1973

Sean Hughes Spring 2005

Criminal Justice

2009

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Sergio Maixner

1970

Shawn McCormick Fall 1976

BS Arts and Sciences

1981

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Shervin Zand Fall 2018

BS Business Administration

2022

Sina Salehi Fall 2013

BS Behavioral Neuroscience

2017

Spencer Stein Winter 2004
Stanley Rakowski

1946

Stanley Waugh

1920

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Stanley Beecher

1941

Stanley Naugh
Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Stephen Foster

Business Administration

1964

Stephen Lewis
Stephen Sewell

1977

Stephen Marshall

1974

Steve Black
Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Steven Reed Fall 1988

Bouve

1990

Steven Abramowitz

Business Administration

1985

Steven Markowitz

Business Administration

1973

Steven Munt Winter 1992

BS Mechnical Engineering

1994

Steven Burack

Lincoln College

1977

Steven Woodaman Spring 2008

Electrical Engineering

2011

Steven Reed
Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Steven Giurlando
Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Teauthur Drennon
Terance Brennan

Business Administration

1999

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Thomas Rogers

1937

Thomas Errico

Civil Engineering

1985

Thomas Nickerson Fall 1953

BS Business Administration

1956

Thomas Barnish

Electrical Engineering

1985

Thomas Senecal
Thomas King Fall 1970

1975

Thomas Lovinsky

Liberal Arts

1968

Thomas Moran

1927

Thomas Sunborg

1940

Thomas Connolly Spring 1961

BS Business Administration

1963

Thomas Hollis

1941

Thomas Ellis

1970

Thomas Martin

1965

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Thomas Sly

Computer Science

1985

Thomas Voss Winter 1975

Liberal Arts

1978

Thomas Brown

Business Administration

1955

Thomas Scott

1934

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Thomas Cavanaugh
Thomas Frank Fall 1968

Business Administration

1970

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Thomas Finnegan

1955

Tim Farrenkopf Spring 2006

BS Environmental Geology

2009

Timothy O'Shea Fall 1974

Criminal Justice

1977

Timothy Geis Fall 1989

Civil Engineering

1996

Timothy Vitulli Spring 2007

Business Administration

2011

Timothy Coleman

1975

Todd Bacon Fall 1984

Finance & Insurance

1987

Tom Goodban
Tracy Greene

Business Administration

1968

Tyler Brandow Fall 2004

Health Science

2009

Tyler Hardy Spring 2018

BS Behavioral Neuroscience

2020

Unknown Pratcor
Valdis Goncarous
Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Vernon Ayles

1925

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Vernon Padham

1929

Viljo Rekola

Civil Engineering

1943

Vincent Padula

1982

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Pages